جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

علیرضا مقسمی، مشاور فناوری بتن استانداری لرستان، بر استفاده از بتن غلطکی جهت روسازی جاده های استان ت

  مشاور فناوری بتن معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: یکی از راه‌های مصرف بهینه سیمان مازاد بر تولید داخلی ، ترویج روکش‌های بتن غلطکی در جاده‌های کشور است.

  علیرضا مقسمی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: با توجه به برنامهریزی‌های صورت گرفته برای توسعه راه‌های استان، خصوصا افزایش روسازی راه‌ها، لازم است مدیران این بخش توجه ویژه‌ای به استفاده از روسازی‌های راه‌ها با استفاده از بتن غلطکی (RCC) داشته باشند.

  وی با اشاره به تولید سالانه سیمان در کشور افزود: درحال حاضر کشور ما با تولید سالانه حدود ۸۰ میلیون تن سیمان جزو چهار کشور بر‌تر تولید کننده سیمان در دنیاست.

  مقسمی یادآور شد: حتی پس از کسر مقدار سالانه صادرات این محصول، مازاد تولید هنگفتی بر مقدار نیاز واقعی کشور وجود دارد که یکی از راه‌های مصرف بهینه آن، ترویج روکش‌های بتن غلطکی در جاده‌های کشور است.

  عضو ایرانی موسسه بین المللی ترمیم بتنICRI افزود: در حال حاضر در کشورهای توسعه یافته استفاده از روکش بتن غلطکی مرسوم است و در کشور ما نیز ده‌ها مورد وجود دارد و جای هیچ نگرانی برای انتقال تکنولوژی آن به داخل استان وجود ندارد.

  وی اضافه کرد: اجرای لایه بیندر روی شانه راه‌ها و حذف توپکا باعث افتادگی کنار جاده‌ها و خطرات بیشماری برای رانندگان می‌شود که در راه سازی‌های بتنی مرتفع می‌شود.

  مقسمی افزود: این نوع مصالح در برابر بارهای سنگین وارده عملکرد بهتری دارند و مضاف بر همه این موارد قابلیت سواری دهی (riding quality) کمتر در روسازی بتنی نسبت به آسفالت باعث کاهش تخلفات ناشی از سرعت غیرمجاز و حوادث مرتبط به آن در راه‌های مواصلاتی می‌شود.


  خبرگزاری ایسنا


  این مطلب تا کنون 24 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 4 آبان 1394
  منبع
  برچسب ها : کشور ,تولید ,غلطکی ,استفاده ,راه‌های ,سیمان ,تولید سالانه ,وجود دارد ,جاده‌های کشور ,ترویج روکش‌های ,راه‌های مصرف ,
  علیرضا مقسمی، مشاور فناوری بتن استانداری لرستان، بر استفاده از بتن غلطکی جهت روسازی جاده های استان ت

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز پنجشنبه 7 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر